Kosiarka spalinowa czy elektryczna ?

Trawnik to bardzo duża ozdoba każdego ogrodu, trawnik w głównej mierze decyduje o tym, jak dany ogród będzie postrzegany. Trawnik to nie tylko posianie trawy, należy przede wszystkim zadbać o to, by trawnik był równy, przez zasianiem trawy konieczne jest wyrównanie terenu, potem trzeba dobrać odpowiedni rodzaj trawy. Poza tym także trzeba o trawnik dbać. Jednym z elementów dbania o trawnik jest niszczenie chwastów. Kolejne bardzo ważny element to podlewanie i systematyczne koszenie trawy. Do koszenia trawy służą kosiarki. Mamy wybór w sklepach: kosiarki elektryczne czy kosiarki spalinowe. To jaką należy wybrać kosiarkę zależy od bardzo wielu czynników.

Dla kogo kosiarki elektryczne

Kosiarki elektryczne przede wszystkim z reguły są mniejsze od kosiarek spalinowych. Sprawdzają się na mniejszych powierzchniach. Ich koszt zakupu jest znacznie mniejszy niż w przypadku kosiarek spalinowych. Kiedy kupujemy kosiarkę na potrzeby niewielkiego przydomowego ogrodu, to kosiarka elektryczna może spełniać nasze wymagania. Bardzo ważne jest w przypadku kosiarek elektrycznych dopasowanie ich do terenu, który zamierzamy kosić. Nie może być to teren za duży, teren powinien być płaski, wyrównany odpowiednio. Poza tym musi być tam dostęp do prądu. Ogród musi być na tyle mały, by w każdy jego zakamarek dało się przeciągnąć źródło prądu i móc korzystać z kosiarki elektrycznej.

Kosiarka spalinowa na większe potrzeby

Kosiarki spalinowe w przeciwieństwie do kosiarek elektrycznych nie wymagają źródła prądu. Można nimi kosić ogrody i zakamarki, gdzie nie ma dostępu do prądu, jest to ich niewątpliwy plus. Dodatkowo podczas koszenia nie trzeba uważać na kabel. Kosiarki spalinowe nadają się lepiej do koszenia większych powierzchni. Poza tym są to maszyny silniejsze i lepiej się sprawdzą nawet na bardzo nierównym gruncie. Kosiarki spalinowe mają także jeszcze jeden plus, można nimi kosić trawę jeszcze wilgotną po porannej rosie, nie istnieje ryzyko zwarcia jak w przypadku kosiarek elektrycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*
*

Back To Top