Wertykulator – co to właściwie jest ?

Wertykulator jest to nowoczesne i bardzo profesjonalne urządzenie, które to coraz częściej jest wykorzystywane do pielęgnacji trawnika. Działanie tego urządzenia jest nader fascynujące, ponieważ polega on na pionowym nacinaniu darni. Taka czynność z kolei sprawia, że na powierzchni trawnika nie ma warstwy tak zwanego filcu. Oznacza to, iż nasz trawnik będzie bardzo czysty, ponieważ nie będą na nim znajdować się żadne części obumarłych roślin. Obecnie urządzenie to jest, więc coraz bardziej popularne zwłaszcza wśród osób, które to pragną cieszyć się z pięknego ogrodu, o każdej porze roku.

Pielęgnacja trawnika
Dziś na rynku mamy szereg takich urządzeń, co sprawia, że mamy możliwość wybrać takie z urządzeń, które to będzie dla nas najbardziej skuteczne i efektywne. Jeżeli mamy mały ogród, a tym samym nie dysponujemy ogromnym trawnikiem, wystarczy, że nabędziemy wertykulator ręczny, zaś do średnich ogrodów najczęściej polecane są elektryczne, zaś w ostateczności do dużych urządzenia o charakterze spalinowym.

Ręczny czy elektryczny?
Jaki więc wybrać dla siebie Wertykulator? Na ogół można zdecydować się na urządzenie ręczne, które to jest nie tylko wygodne w użytkowaniu, ale także stosunkowo tanie, co nie obciąża zbytnio naszych finansów. Urządzenie ręczne jest też doskonałe wówczas, gdy nasz ogród nie jest zbyt duży, a tym samym łatwo można utrzymać go w porządku. Jednakże, kiedy nasz ogród ma spore rozmiary o wiele lepiej zdecydować się na urządzenia o charakterze elektrycznym oraz spalinowym. Takie urządzenia to o wiele większy wydatek, jednakże ich praca jest fachowa, szybka, a przede wszystkim skuteczna. Jeśli nie chcemy kupować osobistego urządzania tego typu obecnie można go także wypożyczyć w dobrych sklepach ogrodniczych. Czy warto kupić czy też pożyczyć takie urządzenie? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna i zależy przede wszystkim od tego, jakie mamy osobiste potrzeby. Ale czasem warto go użyć, aby nasz trawnik był czysty i pięknie wyglądał, a my sami byli po prostu z niego dumni.

Comments

  • padziak

    Mam u siebie wertykulator, wcześniej faktycznie mieliśmy urządzenie ręczne – sprawdzało się przy bardzo małym terenie, ale kiedy faktycznie ogród zrobił się bardzo duży, jednak wykorzystanie narzędzi okazało się być niezbędne. Wertykulatory nie są specjalnie drogie. Kupujecie jeden raz, a macie rozwiązanie na lata.

  • eldeko

    Piszecie o wypożyczeniu. Wertykulator można kupić za 200 zlotych, nowy, dobry, sprawny, a rozwiązanie będzie na lata. Faktycznie pozytywnie wpływa ono i na glebę i na rozwój roślinności. U nas zmiany były diametralne, po czasie zaczęło to wyglądać bez porównania lepiej i można powiedzieć, że teraz wygląda to już idealnie. Zadbana gleba na prawdę wiele daje…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*
*

Back To Top