Podkaszarka spalinowa czy elektryczna ?

Doskonale zdajemy sobie sprawę, iż przy pielęgnacji każdego trawnika, bardzo dużą rolę odgrywa koszenie trawy. Nie ma w tym nic dziwnego, albowiem to właśnie koszenie sprawia, że trawa staje się gęsta, jest równa i pięknie zielona. Zanim, więc zaczniemy proces koszenia, powinniśmy skupić się na wyborze adekwatnego dla siebie kosiarki. I tu właśnie pojawia się pytanie – czy nabyć podkaszarkę spalinową czy też elektryczną? Jeśli posiądziemy adekwatne narzędzie, utrzymanie trawnika w porządku stanie się bardzo prostą wręcz nawet banalną kwestią.

Rola podkaszarki w naszym ogrodzie
Najczęściej podkaszarkę kupujemy wówczas, kiedy w naszym ogrodzie znajduje się wielka ilości zakątków, murków, czy też drzewek. Do takich miejsc nie dotrzemy bezpośrednio kosiarką, co sprawia, że najważniejsza staje się właśnie podkaszarka. Z jej pomocą dotrzemy, bowiem do każdego, nawet najtrudniejszego zakamarka, a tym samym nasz ogród w każdym miejscu będzie naprawdę piękny i bardzo zadbany. Oczywiście można wybrać do tego celu nożyce, ale na pewno zdajemy sobie sprawę z faktu, że z ich pomocą praca będzie o wiele bardziej uciążliwa.

Rodzaje i typy podkaszarek
Współcześnie na rynku mamy ogromną ilość różnorodnych podkaszarek, dlatego też możemy wybrać dowolną z nich, taką, która spełni doskonale zadanie, jakie jest stawiamy. Najbardziej popularne są dziś podkaszarki elektryczne, oraz spalinowe, lecz równie dobrze dla swoich potrzeb możemy wybrać także podkaszarkę akumulatorową, spalinową czy też kosę spalinową.

Podkaszarka elektryczna oraz spalinowa
Jeżeli wybieramy podkaszarkę elektryczną mamy pewność, że doskonale będzie nadawać się do koszenia małych powierzchni. Posiada ona doskonałą efektywność pracy, a także wyposażona jest w urządzenie ochronne, które chroni rośliny przed uszkodzeniem. Jednakże taka Podkaszarka ma jedną wadę, a jest nią fakt posiadania przewodu elektrycznego, który czasem utrudnia ruchy. Z kolei Podkaszarka spalinowa doskonale sprawdza się, ponieważ nie krępują jej kable. To sprawia, że możemy używać jej na wszystkich powierzchniach, nawet na tych dużych.

Comments

  • andziakos

    Ale na zdjęciu co przecież wcale nie jest podkaszarka, to kosiarka. Również uważam, że spalinowa jest bardziej praktyczna, ale to zależy od podejścia. Dochodzi jeszcze kwestia ekologii, spaliny. Rozwiązanie elektryczne też ma swoje plusy. W zasadzie decyduje wielkość ogrodu, bo przecież trzeba być podłączonym do zasilania – i dlatego jednak spalinowa.

  • mizon

    Wszystko zależy tak na prawdę od budżetu ale moim zdaniem spalinowa będzie lepszym rozwiązaniem. Po prostu nie jesteście specjalnie uwiązani kablem, nie musicie na niego uważać, można dotrzeć w zasadzie wszędzie. Ale z drugiej strony znaczenie ma tutaj wielkość całego podwórka. Przy niewielkich pomieszczeniach trudno oczekiwać specjalnego szału…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*
*

Back To Top